Hizmetlerimiz

KİMLERE HİZMET VERMEKTEYİZ

İki ayrı ana bölümden oluşan kuruluşumuzun bakımevi kısmında; yaşlılık nedeniyle gündelik yaşamını desteksiz devam ettiremeyecek oranda yeti kaybı olan bireylere bakım ağırlıklı hizmet verilmektedir. Bununla beraber nörolojik, psikiyatrik ve kronik hastalıklar:Felç, Epilepsi, Pick Hastalığı, Korsakov Sendromu, Alzheimer, Demans, Diyabet, Onkoloji, Parkinson, kalça kırığı ameliyatı olan yaşlıların hastane sonrası bakımı,yatağa bağımlı veya özel bakım gerektiren, ALS, MS, vb nedenlerle bakım hizmetinin yanında yoğunlaştırılmış sağlık hizmeti alması gereken bireylere de uygun, yeterli tefrişat ve personelle profesyonel hizmetler sunulmaktadır.
Kuruluşumuzun huzurevi bölümünde; yaşlılığın doğası gereği yetilerini kısmen kaybetse de genel anlamda bilişsel ve fiziksel yetkinliklerini koruyabilmiş, büyük oranda kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, az yardımla yaşam kalitesi korunabilecek, günlük yaşam döngüsünde gözetim ve destek ihtiyacı hisseden bireylere otel kalitesinde hizmet sunulmaktadır.

Özel bakım gerektiren başlıca hastalıklar ve hasta yakınları için öneriler içeren sayfamızı ziyaret etmek için tıklayınız.


Kurumumuzda; Dahiliye Uzmanı, Nöroloji Uzmanı, Psikiyatri Uzmanı ve Pratisyen hekim olarak dört farklı branşta doktorluk hizmeti sunulmaktadır. Yaşlılık alanında deneyimli; dört sosyal hizmet uzmanı, yedi hemşire, üniversite mezunu yaşlı bakım teknikerleri ile Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifikalarla hizmet veren yaşlı bakım elemanları çalışmaktadır. Talep halinde Fizik Tedavi Uzmanı ve Fizyoterapi hizmetimiz de bulunmaktadır. Diyaliz hastaları için gerektiğinde kuruluşumuza 500 metre mesafede diyaliz merkezi bulunmaktadır.

Yaşam merkezimizde yemek menümüz uzman hekimlerimiz kontrolünde 3 ana ve 2 ara öğün olmak üzere, toplam 5 öğün olarak düzenlenmektedir. Kendi mutfağımızda lezzetli, hijyen koşullarına ve kalori cetveline uygun hazırlanan menünün protein, vitamin ve mineral bakımından zengin gıdalarla oluşturulmasına dikkat edilmektedir. Gerekli hallerde protein, glutamin yada diğer katkı içeriği yönünden zenginleştirilmiş ek gıda takviyeleri de uygulanabilmektedir. Kuruluşumuzda Peg, Ng gibi besleme usulleri sağlık ekibi tarafından uygulanmaktadır.

Ay Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi olarak konuk ettiğimiz her bireyi ailemizin bir üyesi olarak görüyor, konuklarımızın da bunu hissetmesini sağlamak için profesyonel kadromuzla büyük bir özveriyle çalışıyoruz.

HEMEN ARA
WHATSAPP